به پشتیبانی نیاز دارید؟

ما اینجا هستیم تا در هر زمان به مشتری خود کمک کنیم. برای پاسخ به سوال خود می توانید 24/7 تماس بگیرید.

29402940

Thumb

چرا دیتاسنتر ایرانیان

تا قبل از وجود یک مرکز داده استاندارد در ایران، بسیاری از سازمان‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی چاره‌ای جز دریافت خدمات از دیتاسنترهای خارج از کشور نداشتند که این مسئله، صرف نظر از ملاحظات امنیتی، هزینه‌های سنگینی را به کاربران تحمیل می‌نمود. در سالهای اخیر با رشد سرویس ها و سرعت دسترسی کاربران نیاز کشور به احداث مراکز داده بزرگ و استاندار بیشتر از قبل احساس می شود.
با در نظر گرفتن این شرایط مرکز داده ایرانیان با همکاری مشترک شرکتهای های وب و ایرانیان نت از سال 1399 آغاز بکار کرد. کارخانه فیبر شهید قندی با رعایت مواردی مانند استحکام و موقعیت مکانی بعنوان ساختمان اصلی مرکز داده در نظر گرفته شد که بدلیل همجواری با مرکز مخابرات پیام نوری دارای لینک ارتباطی با 144 core و ظرفیت انتقال کلی 1.2 Tbps می باشد. این مرکز دارای 4 طبقه با متراژ 1000 مترمربع که در هر کدام 328 رک نصب شده و همچنین زیر زمینی با مساحت 2000 مترمربع و گنجایش 700رک در حال ایجاد می باشد که از نظر ابعاد و تعداد رک بزرگترین دیتاسنتر بخش خصوصی کشور به شمار می رود و با پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا مجهز گردیده است.
در حال حاضر تعداد 1000 رک بصورت بالفعل آماده بهره برداری و 1000 رک دیگر نیز بصورت بالقوه در حال ساخت و تجهیز می باشد.
ابعاد رکهای نصب شده 60 در 100 سانت با ارتفاع 49U می باشد که امکان بهره برداری 100درصدی از فضای موجود را به مشترکین خواهد داد.
با ظرفیتهای ایجاد شده و رعایت استاندارد TIA942 و رسیدن به بسیاری از پارامترهای کیفیت در سطح 3 باعث نرخ دسترس پذیری 99.5 شده است.
همچنین این مرکز امکان ارائه خدماتی مانند رک اختصاصی ، فضای محصور (Cage)، سرور اختصاصی و کولوکیشن را دارا می باشد.

از مزایا و امکانات این مرکز که با صرفه هزینه سنگین و رعایت استانداردهای روز دنیا ایجاد شده میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :
1- تامین برق با ظرفیت 5.6 مگاوات و امکان ارتقا تا 10 مگاوات
2- قرارگیری بر روی رینگ ترانزیت درون شهری مخابرات ایران و ارتباط با LCT و مرکز امام زیرساخت کشور
3- سیستم چیلرهای هوا خنک
4- سیستم سرمایش In-Room
5- سیستم یکپارچه مرکزی کنترل تردد و دسترسی راهرو و رکها با قابلیت تشخیص چهره
6- دوربین های امنیتی در تمامی نواحی بیرونی و داخل ساختمان و راهروها
7- کنترل شرایط محیطی ، برق، سرمایش ، UPS و ژنراتورها با نرم افزارهای مانیتورینگ روز دنیا
8- سیستم اعلام و اطفاء حریق پیشرفته اتوماتیک با گاز FM200
9- ظرفیت انتقال 1.2Tbps
10- بکارگیری ژنراتورهای روز دنیا با ظرفیت 4000 کاوا و پیاده سازی شده بصورت N+1
11- استفاده از UPSهای پیشرفته و بروز دنیا و ماژولار بصورت N+1
12- فضاهای مناسب برای استقرار کارشناسان NOC و پشتیبانی و همچنین استقرار نیروهای فنی مشترکین

مرکز داده ایرانیان اکنون با بکارگیری جدیدترین و پیشرفته‌ترین امکانات، تجهیزات، فناوری‌ها و استانداردهای روز دنیا، کلیه نیازهای متقاضیان این نوع خدمات را در داخل کشور تامین نموده است. این مرکز با تکیه بر دو دهه تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مشتریان خود را از مزایای کامل یک دیتاسنتر مدرن و استاندارد، با ویژگی‌هایی اعم از امکان کنترل و نظارت مستقیم بر خدمات، پشتیبانی بهتر، سرعت، امنیت بالاتر و کاهش هزینه‌ها بهره‌مند گردانیده است.

خدمات و سرویس‌های مرکز داده ایرانیان

مطابقت این مرکز با استانداردهای حرفه‌ای، تاکنون مورد تایید بسیاری از سازمان‌های نظارتی کشور در صنایع استراتژیک قرار گرفته است. بسیاری از مشتریان خدمات مرکز داده ایرانیان، علاوه بر تامین نیازها در حوزه خدمات مرکز داده، بسیاری از نیازهای ارتباطی و امنیتی خود را نیز از طریق خدمات ارتباطی مرکز داده ایرانیان مرتفع نموده‌اند.

برخی از خدمات ارتباطی و امنیتی مرکز داده ایرانیان

  • اتصال خصوصی، امن و پرظرفیت نقطه مورد نظر مشتری (معمولا دفاتر مرکزی) به سرورهای خود با استفاده از خدمات شبکه اختصاصی انتقال داده (VPN) در شبکه ارتباطی مرکز داده ایرانیان
  • تامین ظرفیت‌های بالا و پهنای باند اختصاصی برای داده‌های پر مخاطب کشور همچون فروشگاه‌های آنلاین، تامین‌کنندگان نرم‌افزارهای کاربردی iOS و Android و تولیدکنندگان محتوا، فیلم و …
  • ایجاد شبکه‌های خصوصی دسترسی به سرورهای مشتری برای مخاطبان آنها در کنار تامین اینترنت با پوشش کشوری
  • ارتباط درون شبکه‌ای (Inter Connection) بین سرورهای میزبانی شده در مرکز داده ایرانیان حسب درخواست مشتریان

تاسیسات مکانیکی مرکز داده ایرانیان

تاسیسات مکانیکی و زیرساختی در تضمین دسترس‌پذیری و پایداری حداکثری دیتاسنترها، نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کنند. به طور مثال، تجهیزات تاسیساتی مراکز داده با تنظیم دما، رطوبت و تهویه هوا بر طبق استانداردهای بین‌المللی و همچنین تامین مداوم جریان برق، حتی در صورت وقوع حوادث پیش‌بینی نشده، نیازمندی‌های لازم را برای کارکرد بدون وقفه دیتاسنترها فراهم می‌کنند.

مرکز داده ایرانیان از شروع فعالیت خود، همواره توجه ویژه‌ای را به بُعد تاسیساتی و مطابقت آن با استانداردهای بین‌المللی داشته است. این مرکز برای بکارگیری جدیدترین فناورها و استانداردهای روز دنیا، تاکنون سرمایه‌‌های عظیمی را به توسعه تجهیزات تاسیساتی خود اختصاص داده است.

مرکز عملیات شبکه دیتاسنتر مرکز داده ایرانیان

کارشناسان و متخصصین ما در مرکز عملیات شبکه (NOC – Network Operations Center) مرکز داده ایرانیان، با نظارت بدون وقفه (۲۴ / ۷ / ۳۶۵) بر کارکرد صحیح زیرساخت ارتباطی و فعالیت‌های مرکز داده، مشکلات فنی ایجاد شده را به محض وقوع شناسایی نموده و با عکس‌العمل سریع و به موقع، از اختلالات احتمالی جلوگیری و پایداری دیتاسنتر را در تمام ساعات شبانه روز پایش می‌کنند. با کمک این مرکز، زمینه دسترس‌پذیری حداکثری (۹۹.۹۹%) دیتاسنتر فراهم شده و کنترل کیفیت مرکز داده ایرانیان به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. دسترس‌پذیری (Availability) یک مرکز داده، به مدت زمانی گفته می‌شود که آن مرکز در شرایط عملیاتی قرار داشته باشد.

جهت انجام مشاوره پیرامون خدمات دیتاسنتر با شماره تلفن 0تماس حاصل فرمایید و یا از طریق فرم سفارش آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.