به پشتیبانی نیاز دارید؟

ما اینجا هستیم تا در هر زمان به مشتری خود کمک کنیم. برای پاسخ به سوال خود می توانید 24/7 تماس بگیرید.

02129402940

Thumb

سرور مجازی ابری

یکی از خدمات مرکز داده ایرانیان که به‌ عنوان پیشرو در ارایه خدمات دیتاسنتر در ایران شناخته می‌شود، سرویس‌‌‌های ابری شامل سرور مجازی ابری و خدمات رایانش ابری در سطح منابع زیرساخت یا Infrastructure as a Service و به اختصار IaaS می‌باشد. رایانش ابری یا Cloud Computing مدلی است که با استفاده از آن منابع پردازشی مورد نیاز کاربردهای فناوری اطلاعات در ظرفیت ­های بالا و بسیار منعطف در دسترس عموم قرار می‌گیرد. به بیان دیگر، خدمات IaaS نوعی از رایانش ابری است که در آن سرویس دهنده مجموعه امکاناتی از قبیل منابع پردازشی، قابلیت‌های ذخیره‌سازی و امکانات شبکه را بصورت آنلاین و خودکار در اختیار عموم کاربران قرار می‌دهد. تحویل این نوع خدمات به صورت آنی بوده و انتخاب منابع مورد نیاز، اعمال تغییرات لحظه‌ای در منابع، پرداخت هزینه و سفارشی‌سازی بوسیله خود کاربر و به عبارت دیگر بصورت Self-Service انجام می‌پذیرد.
سرور ابری

چرا سرور ابری؟
در بعضی از کسب و کارها، سازمان‌ها و صنایع مهم، حتی یک دقیقه قطعی سرویس می‌تواند خسارات سنگین و بعضا جبران ناپذیری را به بار بیاورد. با کمک زیرساخت ابری، اطلاعات همیشه و بدون وقفه در دسترس خواهند بود و سرعت ارسال و دریافت داده‌ها نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. در حقیقت، زیرساخت ابری، تمامی نگرانی‌های مربوط به حفظ و دسترسی بدون وقفه به اطلاعات را از بین می‌برد.

با کمک فناوری ابر، این امکان فراهم می‌شود تا در مواقع نیاز، منابعی از قبیل حافظه، پردازشگر و فضای ذخیره‌سازی افزایش یابند. بدین ترتیب، به هنگام افزایش ترافیک و حجم فعالیت‌ها، امکان افزایش لحظه‌ای منابع مطابق با همان میزان میسر است. در یک زیر ساخت ابری، فقط به میزان استفاده از منابع هزینه پرداخت می‌شود و این امکان وجود دارد تا در هر زمان، سطح منابع را متناسب با نیاز، کاهش یا افزایش داد. در این نوع سرویس‌ها، دغدغه‌ای از بابت هزینه‌های زیرساختی و نگهداری تجهیزات وجود ندارد. همچنین با نظارت و بررسی دقیق میزان مصرف، می‌توان زمینه مدیریت اصولی منابع و کاهش هزینه‌ها را فراهم نمود.

بر خلاف شیوه‌های سنتی ارایه سرویس‌های زیرساختی که نیازمند دخالت مستقیم نیروهای متخصص بودند، تمام فرایندهای مربوط به فضای ابری، اعم از انتخاب، خرید و پیکربندی منابع، توسط خود کاربر و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی شرکت سرویس دهنده انجام می‌پذیرد. کاربران پس از ورود به پُرتال ابری مرکز داده ایرانیان، می‌توانند در کمترین زمان، به ساده‌ترین شیوه ممکن، بنا به نیاز خود و بدون محدودیت، منابع را انتخاب، ارتقاء یا کاهش ‌دهند.

مشاوره تلفنی: 0

ورود به پُرتال ابری پارس آنلاین

vcloud